Czerwiec 1, 2016

HISTORIA NIEOPOWIEDZIANEJ HISTORII

Mój pierwszy film na YouTube, który stanowi pełnoprawną historię. Taką ze wstępem, rozwinięciem i zakończeniem. Po raz pierwszy także z moim głosem (prawie) lektorskim.

Genezę powstania filmu wyjaśniam już w samym filmie. Rzeczywiście było tak, że zacząłem nagrywać historię o moich przejściach z trądzikiem. Ale szło mi to tak opornie i nieudolnie, że ostatecznie postanowiłem opowiedzieć o nieopowiedzianej historii.

W pierwszym tygodniu od publikacji to wideo zobaczyło co najwyżej 50 moich znajomych. Ale nie w tym rzecz. Zaciekawiło mnie to, ponieważ w tamtych czasie uznałem ten film za najlepszy (z najgorszych), jakie udało mi się zrealizować. Pisząc w skrócie, spodziewałem się więcej wyświetleń 🙂

Scenografia z wycinanek

To, z czego nie mogę być zadowolony, to bardzo mała dynamika tej historii. Niby opowiadam, ale jednak nudzę. Natomiast rzeczą, z której jestem dumny, to że po zaledwie kilku tygodniach praktyki nagrałem takie fajne zakończenie filmu jak tutaj.

Większość ujęć nagrałem iPhonem 5s. Podjąłem także próbę przygotowania swego rodzaju scenografii do filmu. Mam na myśli te wszystkie wycinanki, które pomogły mi dopełnić historię obrazem. Potem zrezygnowałem już z tego zabiegu. Ale nie twierdzę, że jeszcze nie wrócę do tego typu „pomocy dydaktycznych”.